Завдяки шведської компанії ChemoTech (Лундь), українському медичному центру Юліс та благодійному фонду «Світ проти раку», які знаходяться у Запоріжжі, 20 липня 2022 року вперше в Україні була впроваджена новітня технологія протипухлинного лікування — електрохіміотерапія (електропорація). Цей метод добре знайомий в Євросоюзі, але в нашій країні він застосовується вперше. Слід зазначити, що незважаючи на чималу вартість самого обладнання та необхідних електродів, під час війни перші українські пацієнти будуть лікуватися на безоплатній основі. Ми дякуємо компанії ChemoTech за співпрацю з Україною!
Ми раді повідомити, що вчора лікарі та медсестри медичного центру «Уліс» (МЦ «Уліс») у Запоріжжі, Україна, відвідали свій перший тренінг з IQwave™ 3.0 CE та TSE. Незважаючи на триваючу засуджену війну Росії проти України, лікарі та медсестри продовжують обслуговувати та лікувати онкохворих в країні. Сьогодні компанія ChemoTech провела 3-годинний онлайн-тренінг, щоб сертифікувати їх використання IQwave™, який вони придбали кілька тижнів тому.
«У клініці є все для того, щоб швидко та якісно провести обстеження, встановити діагноз, розробити та реалізувати індивідуальну схему лікування для кожного пацієнта. Лікарі та медсестри МЦ «Уліс» пишаються та раді бути першою клінікою в Україні, яка впроваджує технологію TSE та починає працювати з апаратом IQwave™ 3.0 CE, розробленим ChemoTech" - розповідає Юрій Смирнов, генеральний менеджер Ulis MC.
Про медичний центр «Уліс». З 2006 року в МЦ «Уліс» (www.ulis.zp.ua) працюють онкологи — лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук і професори дбають про те, щоб своїм пацієнтам поставили правильний діагноз і склали оптимальну схему лікування. Вони використовують сучасні підходи клінічної онкології та передові технології лікування раку, засновані на досягненнях постгеномної науки та персоналізованої молекулярної медицини.
Про компанію «ChemoTech». ChemoTech — це шведська медична технологічна компанія, розташована в Лунді, яка розробила запатентовану технологічну платформу, щоб надати хворим на рак доступ до нової альтернативи лікування, специфічної для пухлини електропорації (TSE™). Існує велика кількість онкохворих, чиї пухлини з різних причин не піддаються лікуванню звичайними методами, але TSE може бути рішенням. Тому компанія постійно оцінює нові можливості та сфери застосування технології. Акції ChemoTech (CMOTEC B) котируються на Nasdaq First North Growth Market у Стокгольмі. Дізнайтеся більше на: www.chemotech.se
Після завершення навчання лікарів, медсестер і допоміжного персоналу в медичному центрі «Уліс» в Україні сьогодні, 20 липня 2022 року, розпочалася програма і перший пацієнт був пролікований. Сьогодні в медичному центрі Ulis в Україні було проведено перше лікування за допомогою пухлиноспецифічної електропорації (TSE™) для лікування жінки з інвазивним нерезектабельним плоскоклітинним раком шкіри. Терапія була проведена за підтримки групи застосування ChemoTech та медичного радника ChemoTech доктора Сухейла Муфті. Оскільки лікування проводилося з використанням TSE™ за призначенням, воно є частиною загальної програми TSE™ і є частиною комерційної співпраці між ChemoTech та лікарнею. «Насправді чудово бачити, що команда лікарні так легко може проводити терапію під відеоконтролем нашої команди і що TSE тепер буде використовуватися на регулярній основі в Україні, одній з найбільших країн Європи та країні, яка знаходиться в процес набуття членства в Європейському Союзі» — говорить Мохан Фрік, генеральний директор і співзасновник ChemoTech.
«Ми провели першу в Україні пухлиноспецифічну електропорацію. Процедура проста у виконанні та добре контрольована завдяки специфіці приладу. Ми пролікували пацієнта з місцево-поширеним плоскоклітинним раком шкіри і задоволені процедурою та маємо позитивні очікування щодо результату для нашого пацієнта. Ми вважаємо цю процедуру найкращим вибором для лікування таких випадків» — розповідають професор Олексій Ковальов і хірург Андрій Рябошапка. Дізнайтеся більше можна на: www.chemotech.se
Ось так виглядає апарат для електрохіміотерапії IQwave™ в руках засновника і директора Фонду «Світ проти раку» Костянтина Ковальова