EVENTS

Майбутнім медикам про онкологію XXI століття

Відкриту лекцію на тему – «Онкологія XXI століття : від емпіричної терапії до молекулярного персоніфікованого лікування» прочитав студентам Запорізького державного медичного університету Головний онколог МОЗ України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри онкології ДЗ ЗМАПО МОЗ України Олексій Ковальов. Представив аудиторії відомого на теренах України вченого в галузі онкології ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник.
Олексій Олексійович конструктивно і захоплююче побудував лекцію, захопивши темою вже з перших хвилин. Він розповів про перші згадки про онкологію. Студентам було цікаво дізнатися, як ця наука розвивалась декілька століть тому, і як сучасні лікарі і вчені намагаються знайти нові методи лікування. Професор зауважив, щоб успішно боротися з хворобою, слід дослідити механізми, які виникають на клітинному рівні, розуміти, які зміни відбуваються й на органному рівні. Лектор детально ознайомив майбутніх медиків з процесами розвитку пухлин, їх класифікацією. Акцентував увагу на нових методах дослідження та діагностики, які використовують в усьому світі, розповів про всі відомі на даному етапі розвитку науки види боротьби з жорстокою немилосердною хворобою.
Студенти сприймали лекцію з надзвичайним інтересом, жоден не залишив аудиторію до її закінчення,довго не відпускали професора Ковальова,  ставили багато запитань і винагородили оплесками.
Лекції такого формату, зустрічі студентів ЗДМУ з відомими вченими в Україні і світі триватимуть і надалі. Вони надихають, спонукають розвиватися і багато працювати над собою.
Микола Машков,
Еліна Гонтаренко,
студенти 5 курсу ЗДМУ